Regióny Banská Bystrica Zvolen

Zvolen ponúka pomoc s nákupmi chorým seniorom. Službu si objednáte aj na telefónnom čísle

Zdroj: GLOB / Peter Korček

ZVOLEN – Mesto Zvolen ponúka svoju pomoc nielen seniorom, ktorí sú v karanténe, ale aj tým, ktorí sú osamelí, chorí alebo ťažko zdravotne postihnutí. Informuje o tom radnica na svojej webovej stránke.

 

Nákup základných potravín a drogérie si môžu dohodnúť v pondelok alebo vo štvrtok, v čase od 8.00 do 12.00 h na telefónnom čísle +421 905 282 071 alebo na adrese dovozpotravin@zvolen.sk. Objednávka musí obsahovať meno a priezvisko seniora, adresu, kam je potrebné doručiť mu nákup, jeho telefonický kontakt a zoznam požadovaných potravín.

Mesto sa sústredí na dovoz základných potravín a hygienických potrieb v sume najviac 20 eur, váha jedného nákupu by nemala presiahnuť päť kilogramov. Produkty, ktorých sa týka nákup, zverejňuje samospráva na svojej webovej stránke.

„V popoludňajších hodinách riadne označený dobrovoľník, ktorý pracuje pre mesto, navštívi seniora, ktorý si objednal nákup, aby od neho za podpis vyzdvihol sumu 20 eur. Na druhý deň dovozca doručí nákup a v obálke aj výdavok z prijatej sumy,“ približuje Zvolen s tým, že doručenie nákupu a vrátenie výdavku z nákupu potvrdí senior podpísaním prijatia nákupu. Ďalšie podrobné podmienky tejto služby nájdu záujemcovia na webe mesta.