Regióny Banská Bystrica Zvolen

Zvolenská nemocnica cez víkend prijala 24 pacientov s novým koronavírusom

Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

ZVOLEN – Zvolenská nemocnica cez víkend prijala 24 pacientov z regiónu s ochorením COVID-19. TASR to v pondelok informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí.

 

„Stále sa objavujú aj prípady mladších ľudí s veľmi závažným priebehom ochorenia COVID-19, s nutnosťou intenzívnej zdravotnej starostlivosti, prípadne umelej pľúcnej ventilácie,“ uviedla riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá. Situácia vo zvolenskej nemocnici je pre nový koronavírus kritická. Na pomoc tak v pondelok prišlo 48 vojakov. „Pomáhajú pri starostlivosti prevažne o pacientov s ochorením COVID-19,“ spomenula hovorkyňa.

„V pondelok evidujeme 63 hospitalizovaných pacientov s novým koronavírusom na štandardných lôžkach, osem pacientov si vyžaduje pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ zhrnula riaditeľka. „Zároveň máme výpadok 34 zamestnancov pozitívnych na nový koronavírus. Ďalší nám chýbajú pre práceneschopnosť a starostlivosť o deti. Celkovo je to 65 kolegov,“ dodala Veselá. Vedenie nemocnice od piatka (19. 2.) dočasne obmedzilo činnosť detského oddelenia. „Urgentná starostlivosť a detské ambulancie sú naďalej v prevádzke. V prípade, že dieťa bude vyžadovať hospitalizáciu, bude prevezené do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici,“ poznamenala Pavliková.

Nemocnica podľa nej zaočkovala všetkých svojich zamestnancov, ktorí prejavili záujem, aj druhou dávkou vakcíny. Nemocnica je oficiálnym vakcinačným centrom, záujemcovia o očkovanie sa musia registrovať prostredníctvom portálu www.korona.gov.sk. V tomto zdravotníckom zariadení aj naďalej platia prísne protiepidemické opatrenia a zákaz návštev. Všetci pacienti pri prijímaní do nemocnice absolvujú aj antigénový, aj PCR test.