Regióny Banská Bystrica Zvolen

Zvolenská nemocnica s opatreniami povoľuje návštevy pacientov

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / AP

ZVOLEN – Zvolenská nemocnica povoľuje návštevy hospitalizovaných pacientov, vyžaduje však preventívne protiepidemické opatrenia. Informovala o tom Ivana Popluhárová, manažérka komunikácie skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí.

 

„Návštevy v nemocnici sú na lôžkových oddeleniach povolené v čase návštevných hodín, a to v pondelok až v nedeľu v čase od 14.00 do 17.00 h. Každý návštevník je povinný pri vstupe na oddelenie podstúpiť meranie teploty a vypísanie prehlásenia, ktoré odovzdá sestre na oddelení a tvorí súčasť zdravotnej dokumentácie pacienta,“ priblížila riaditeľka nemocnice Ľudmila Veselá. „Prosíme všetkých, aby pravdivo informovali o svojom zdravotnom stave, uvádzali možné príznaky akútneho respiračného ochorenia alebo podozrenia nákazy ochorením COVID-19 a neohrozovali tak zdravie našich pacientov a zamestnancov,“ dodala.

„Hoci je zatiaľ pandemická situácia v nemocnici priaznivá a už dlhší čas nemala hospitalizovaného pacienta s novým koronavírusom, aby tento stav vydržal čo najdlhšie, je potrebné riadiť sa preventívnymi protiepidemickými opatreniami,“ spomenula Popluhárová.

Podľa nej v prípade zistenia telesnej teploty nad 37 stupňov Celzia a pri príznakoch akútneho respiračného ochorenia je návštevník povinný opustiť nemocnicu a kontaktovať svojho všeobecného lekára. Pripomenula tiež, že priamo na pracovisku je návštevník povinný dodržiavať všetky pokyny personálu, ktoré sa týkajú hygienicko-epidemiologického režimu a pohybu po pracovisku. Rovnako musí návštevník mať osobné ochranné pomôcky, dodržiavať čas a dĺžku návštevy.