Regióny Banská Bystrica Zvolen

Zvolenskí poslanci vymenili vedenie vo viacerých mestských spoločnostiach

Ilustračná foto, Zdroj: TASR / Milan Kapusta

BANSKÁ BYSTRICA – Výmenu vedenia vo viacerých mestských spoločnostiach dnes schválili poslanci zvolenského mestského zastupiteľstva. Presadil to najmä najväčší poslanecký klub Zvolen pre ľudí na návrh poslanca Petra Košíka a poslanca za koalíciu SaS, OĽANO, KDH, SME rodina – Boris Kollár, NOVA a OKS Milana Barnu. Napriek výhradám menovať v obchodnej spoločnosti Lesný podnik mesta Zvolen s.r.o. nového konateľa bez výberového konania a bezdôvodne odvolávať doterajšieho konateľa, poslanci návrh schválili a do novej funkcie v tomto podniku bol s účinnosťou od 15. mája schválený právnik Michal Lepieš z Banskej Bystrice.

 

V rámci schválených obmien vo vedení boli okrem štatutárov vymenení aj viacerí členovia dozorných rád, ktorí v tomto volebnom období už nie sú poslancami. Konateľa vymenili mestskí poslanci aj v obchodnej spoločnosti STEFE Zvolen, s.r.o. K výmene v predstavenstve došlo tiež v obchodnej spoločnosti Spoločnosť Pohronie a. s. a v Oblastnej organizácii cestovného ruchu „Stredné Slovensko“. Niektorí poslanci nesúhlasili ani s tým, že nominovaní predstavitelia mestských spoločností sa neprišli ani predstaviť, a že na ich miesta neboli výberové konania. Počas diskusie zazneli aj tvrdé slová ako “dali ste to na Mečiara”, “valcovanie” a podobne.

Po viac ako hodinovej diskusii k tomuto bodu umožnili poslanci vystúpiť aj odvolávanému konateľovi Lesného podniku mesta Zvolen Ivanovi Gallovi a nadchádzajúcemu konateľovi Michalovi Lepiešovi. Gallo v krátkom vystúpení uviedol na svoju obhajobu čísla z hospodárenia podniku a tiež objasnil ním podané trestné oznámenie za osočovanie na neznámeho páchateľa, ktorý napísal o ňom nepravdivé informácie ako blogger v celoslovenskom denníku. “Konateľ je riadiaca funkcia a odbornosť je zabezpečená odbornými pracovníkmi,” uviedol Gallo v krátkom príhovore poslancom ako argument na to, že je právnik a nie lesný odborník.