Regióny Banská Bystrica Top

BRUTÁLNA VRAŽDA bezdomovca! Policajti zadržali 15 ročného chlapca

15-ročný Dominik brutálne zavraždil bezdomovca. Zdroj: TV JOJ

VEĽKÝ KRTÍŠ – Iba 15-ročný Dominik brutálne zavraždil bezdomovca na autobusovej zastávke vo Veľkom Krtíši. Žiak základnej školy sa na výsluchu priznal, že 60-ročného muža surovo dobil fľašou a poskákal po ňom. K vražde došlo ešte v júli.

 

Dobité telo 60-ročného Miroslava našli pri autobusovej zastávke vo Veľkom Krtíši. Išlo o miestneho bezdomovca, ktorý tam prespával. Ako informovala TV JOJ, mladík mal Miroslava sexuálne napadnúť, potom ho surovo dobil sklenenou fľašou a poskákal po ňom. Bezvládne telo našli náhodní okoloidúci.

Banskobystrickí kriminalisti obvinili neplnoletého Dominika z obzvlášť závažného zločinu vraždy. “Krajský policajný vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy 15 ročného chlapca z Veľkého Krtíša a prebehajú ďalšie procesné úkony,”  uviedla policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

15-ročný Dominik brutálne zavraždil bezdomovca. Zdroj: TV JOJ

Problémy mal aj v minulosti

Dominik mal v minulosti problémy v škole, viackrát prepadol a po prázdninách mal nastúpiť do šiestej triedy. Kým ho policajti zadržali dopustil sa aj viacerých krádeží. Na výsluchu na polícii sa ku vražde bezdomovca priznal. S miestom činu a obeťou ho spojilo množstvo zaistených biologických stôp.

Vyšetrovateľ bude pre mladíka žiadať väzbu, o tej bude rozhodovať Okresný súd v Banskej Bystrici.