Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE FOTO Počasie už na Slovensku pácha ŠKODY! Na hlavnom ťahu sa na cestu ZOSUNUL svah: Varujú, že bude ešte HORŠIE

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – Situácia v súvislosti s intenzívnymi sa zrážkami zhoršuje. Na hlavnom cestnom ťahu na strednom Slovensku došlo k zosuvu pôdy, problémy začínajú spôsobovať aj vodné toky.

Slovensko od včerajšieho večera sužujú veľmi intenzívne zrážky, ktoré začínajú spôsobovať veľké problémy. Najhoršia situácia je na strednom Slovensku, kde už spadlo oveľa viac zrážok, ako sa pôvodne očakávalo, čo začína spôsobovať výrazné problémy, informuje iMeteo.

Vodné toky na našom území začali prudko stúpať, no popritom hrozí aj riziko zosuvu pôdy či padaniu skál. K prvému incidentu už došlo pod Donovalmi, kde sa zosunul svah na hlavný cestný ťah. Informovala o tom Banskobystrická regionálna správa ciest s tým, že doprava na ceste I/59 Donovaly smer Korytnica je obmedzená v jednom jazdnom pruhu. “Na mieste je tím zo strediska Banská Bystrica a na odstránení závady sa pracuje,” informovali.

Galéria
Zdroj: FB/Banskobystrická regionálna správa ciest
Zdroj: FB/Banskobystrická regionálna správa ciest
Zdroj: FB/Banskobystrická regionálna správa ciest
navigate_before
navigate_next

SHMÚ varuje pred dažďom aj povodňami

Vodné toky prudko rastú a na strednom Slovensku už dosahujú úroveň povodňových stupňov. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy pre dažďom prvého a druhého stupňa. Hrozia aj povodne.

Výstraha druhého stupňa pred dažďom platí v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Liptovský Mikuláš a Ružomberok. Prvý stupeň vydali meteorológovia vo väčšine okresov Banskobystrického, Trenčianskeho i Košického kraja. Rovnako aj v okresoch Poprad, Martin, Turčianske Teplice a Žilina.

Varujú tiež pred povodňami. V okrese Sobrance platí tretí stupeň výstrahy. Výstrahu druhého stupňa vydal SHMÚ v okresoch Michalovce, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Trebišov bez Roňavy. Prvý stupeň zasa v okresoch Prievidza, Žiar nad Hronom, Poltár, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava, Gelnica.

Povodeň sa môže vyskytnúť i v okresoch Zvolen, Detva, Banská Bystrica, Brezno, Snina, Sobrance, Humenné, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Martin, Turčianske Teplice či Žilina – Rajčanka.