Regióny Banská Bystrica Top

AKTUÁLNE Tragická zrážka VLAKU a TAXÍKA! DVAJA zákazníci ZOMRELI, šoférka bojuje o život: Letí tam vrtuľník

Zdroj: Polícia SR

PITELOVÁ – Tragická nehoda sa stala dnes 26. marca okolo obeda obci Pitelová v okrese Žiar nad Hronom. Pri zrážke osobného auta s vlakom prišli dve osoby o život. Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky. 

Aktualizované 14:30 – K zrážke diagnostického dráhového vozidla s osobným autom Peugeot 301 došlo krátko po 11.00 h na železničnom priecestí v obci Pitelová. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. V osobnom aute zomreli dvaja ľudia, 72-ročná žena a 72-ročný muž.  “Jedna osoba, 48-ročná vodička osobného auta, mala utrpieť ťažké zranenia, s ktorými bola leteckou záchrannou službou prevezená do banskobystrickej nemocnice,” doplnila polícia. V dráhovom vozidle sa v čase nehody nachádzalo šesť osôb, z ktorých sa nikto nezranil.

Aktualizované 12:20 – Podľa informácií portálu tvnoviny.sk sa zrazilo meracie jednovagónové vozidlo s autom taxislužby. Zákazníci, muž a žena, zraneniam po nehode podľahli. Vodička taxíku je v súčasnosti v bezvedomí.

“Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR vyslalo vrtuľníkovú záchrannú službu a dve pozemné posádky rýchlej lekárskej pomoci k dopravnej nehode vlaku a osobného auta do Bartošovej Lehôtky v okrese Žiar nad Hronom,” uviedli záchranári na sociálnej sieti. Dve osoby utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom. Aktuálne prebieha vyprosťovanie tretej osoby z vraku auta.