Regióny Banská Bystrica Top

AKTUÁLNE VAROVANIE Medveď v MESTE prišiel až na IHRISKO pri základnej ŠKOLE! Ľudia majú strach, TU si dávajte obrovský POZOR

Ilustračné foto. Zdroj: TASR /AP , regiony.sk

ZVOLEN – Obyvatelia Zvolena žijú posledné dni v strachu. Pri jednom zo sídlisk bol totiž spozorovaný medveď. Jeho stopy sa mali nájsť aj pri areáli základnej školy. Mesto preto prosí obyvateľov, aby boli obozretní najmä v skorých ranných a neskorých večerných hodinách.

Mesto na sociálnej sieti upozornilo občanov, že na sídlisku Zlatý Potok bol spozorovaný medveď. Ako uviedlo, Mestská polícia Zvolen, štátna polícia, Zásahový tím pre medveďa hnedého a poľovné združenie monitorujú lokalitu nad konečnou zastávkou MHD v smere na Bakovu jamu – aj za pomoci termovízie či dronu.

Galéria
ZDROJ: mesto Zvolen
ZDROJ: mesto Zvolen
ZDROJ: mesto Zvolen
ZDROJ: mesto Zvolen
navigate_before
navigate_next

 

Medvedie stopy sa mali nájsť aj pri jednej z miestnych základných škôl. “Tak verím, že sa to vyrieši, bývame presne tam a začína to byť nebezpečné. Stopy sú na kopci a boli aj na ihrisku základnej školy. Takže medveď sa prechádza po Zlataku,” napísala jedna z obyvateliek.

Mesto preto obyvateľov vyzýva, aby boli nanajvýš obozretní. „Prosíme obyvateľov, aby boli obozretní najmä v skorých ranných a neskorých večerných hodinách, aby pri prípadnom venčení psov nezachádzali ďaleko a nepúšťali ich navoľno,“ vyzvalo mesto ľudí.