Regióny Banská Bystrica Top

VAROVANIE V obci na strednom Slovensku sa pohybuje PODOZRIVÉ auto! Starostka reaguje

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

OSTRÝ GRÚŇ – Podozrivé vozidlo značky Fiat Scudo sa pohybuje po obci Ostrý Grúň. Nepríjemnú skúsenosť už s nimi mal jeden z obyvateľov, od ktorého vylákali peniaze. Obec zverejnila detaily vozidla a upozorňuje občanov, aby boli obozretní.

Obec na sociálnych sieťach varuje pred podozrivým vozidlom, ktoré sa začalo po nej pohybovať. V stredu 28. februára 2024 sa po obci Ostrý Grúň pohybovali dve osoby. Jazdili na tmavomodrom vozidle Fiat Scudo – BB 747 FI. Od obyvateľov sa pokúšali vylákať peniaze a aj sa im to podarilo. “Podvodným spôsobom vylákali od staršieho občana nemalý finančný obnos za ,,sadzbové zemiaky a jablká” s tvrdením, že si ich objednali jeho mladší príbuzní a treba za ne zaplatiť. Uvedená skutočnosť je už príbuznými nahlásená na OR PZ, kde bol poskytnutý aj kamerový záznam,” informovala na sociálnych sieťach obec.

Pred podozrivými osobami sa snažia varovať všetkých občanov: “Týmto zároveň upozorňujeme občanov, aby vo vlastnom záujme nevpúštali do domu neznáme osoby a nič od nich nekupovali, pokiaľ takýto predaj nebude vyhlásený v miestnom rozhlase.” Obozretní by mali byť najmä starší občania. “Apelujeme najmä na starších občanov, aby v prípade tvrdenia predajcu, že je tovar niekým, napríklad ich mladším príbuzným objednaný, aby si túto skutočnosť najprv overili u svojho príbuzného alebo uvedeného objednávateľa,” dodávajú vo svojom verejnom vyhlásení.