Regióny Banská Bystrica

Banká Bystrica otvára atrakcie. Požičia aj horské elektrobicykle

Banská Bystrica. Zdroj: archív

BANSKÁ BYSTRICA – Mesto Banská Bystrica v súvislosti s uvoľňovaním vládnych pandemických opatrení od pondelka (19. 4.) opäť otvorí informačné centrum v priestoroch historickej radnice na Námestí SNP a turistické informačné centrum na autobusovej stanici, kde bude dostupná už aj požičovňa horských elektrobicyklov. Informovala o tom hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Marhefková.

 

Obyvateľom i návštevníkom mesta pod Urpínom obe centrá ponúknu počas apríla svoje služby od pondelka do piatka počas skráteného otváracieho času od 8.00 do 16.00 h. Od mája by mali fungovať v obvyklých časoch, a teda dlhšie. “Od pondelka bude možné v informačnom centre na autobusovej stanici po dohode s pracovníkmi požičať si e-bike i počas víkendov a štátnych sviatkov. Bicykle je však potrebné si vopred rezervovať,” uviedla Marhefková.

Hodinová veža bude pre návštevníkov otvorená na požiadanie cez informačné centrum na Námestí SNP. Každý okoloidúci bude mať možnosť pozrieť si vo vstupnej hale radnice výstavu fotografií venovanú desaťročiu od jej otvorenia po rozsiahlej rekonštrukcii. “Vstúpiť do priestorov informačných centier bude možné len pri dodržaní povinných bezpečnostných opatrení, ako je maximálne jedna osoba na 15 štvorcových metrov s respirátorom, nutná bude dezinfekcia rúk a potvrdenie o negatívnom teste,” dodala Marhefková.