Regióny Banská Bystrica

Bezdomovcom rozdáva respirátory banskobystrická polícia, seniorom zasa dobrovoľníci

Zdroj: FB / Ján Nosko

BANSKÁ BYSTRICA – Mestská polícia (MsP) v Banskej Bystrici v spolupráci s odbornými útvarmi magistrátu v týchto dňoch zabezpečuje nielen monitoring zdravotného stavu ľudí bez domova, ale distribuuje im aj respirátory. Informovala o tom MsP na sociálnej sieti.

 

Mestskí policajti zároveň vykonávajú aj stály dohľad nad dočasným karanténnym centrom, ktoré pre pozitívne testovaných bezdomovcov na ochorenie COVID-19 zriadilo mesto v priestoroch bývalej Základnej školy na Magurskej ulici na sídlisku Sásová. Aj oni sa musia podrobiť povinnej 14-dňovej karanténe.

  “Doposiaľ v tomto centre bolo umiestnených 15 osôb. Aktuálne sa ich v zariadení nachádza osem,” uviedla MsP. S rozdávaním respirátorov, ktoré budú od pondelka (8. 3.) povinné v obchodoch či pri preprave verejnou dopravou, počas tohto víkendu pomáhajú v meste pod Urpínom aj dobrovoľníci a skauti.

“Pomáhajú nám rozdávať 2000 respirátorov vo vymedzenom čase od 9.00 do 11.00 h pred najväčšími obchodnými reťazcami, prednostne starším obyvateľom,” informoval o tom v sobotu na sociálnej sieti primátor Ján Nosko. Dobrovoľníci sú označení žltými reflexnými vestami a šiltovkami s logom mesta.