Regióny Banská Bystrica

Bežkári môžu vyraziť na viaceré upravené trate v okolí Banskej Bystrice

Ilustračné foto. Zdroj: TASR/Milan Kapusta

BANSKÁ BYSTRICA – Bežkári môžu vyraziť na viaceré trate v okolí Banskej Bystrice, ktoré pre nich v týchto dňoch upravujú pracovníci mestskej organizácie Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES). Informovali o nich vo štvrtok na sociálnej sieti.

“Dnes sme prvýkrát v sezóne upravovali trať z Malého Šturca po lokalitu Nad Túfnou v dĺžke asi 6,5 kilometra. Podmienky sú celkom dobré, sneh je mäkký a podarilo sa natiahnuť aj stopu na klasiku. S kvalitou úpravy ratrakom sa to však porovnať nedá,” uviedli.

V noci na štvrtok ZAaRES upravil do 30 kilometrov tratí aj v Kremnických vrchoch – na Králikoch a v okolí vrátane bežeckého štadióna. Už dva dni predtým upravil tiež trate zo Šachtičiek po Polianku pri Donovaloch. Na zvážnici popod Jelenskú skalu sa podarilo natiahnuť dve stopy na klasiku, podmienky sú veľmi dobré.

Mestský bežkársky okruh na plážovom kúpalisku v Banskej Bystrici zostáva stále zatvorený. Napriek tomu, že ho ZAaRES začal zasnežovať a plánoval otvoriť začiatkom tohto týždňa, počasie tomu zatiaľ nepraje.