Regióny Banská Bystrica Top

Bolestivý pád mladej ženy HLBOKO v horách. Záchranári ju nevedeli dostať do nemocnice

Zdroj: FB / Horská záchranná služba

BANSKÁ BYSTRICA – Slnečný víkend si užíval každý po svojom. Teplé počasie vyhnalo ľudí do prírody na prechádzku, zmrzlinu alebo športové aktivity. Avšak v prípade 31- ročnej cyklistky to nedopadlo najlepšie. Víkend zavŕšila vážnym pádom z elektrobicykla, pri ktorom si zlomila ramennú kosť. Na pomoc jej musela prísť Horská záchranná služba. Jej transport do nemocnice komplikoval ťažký terén a nevyspytateľné podmienky.

 

Záchranári Horskej záchrannej služby z Oblastného strediska Veľká Fatra boli privolaní v popoludňajších hodinách k vážnemu zraneniu 31-ročnej cyklistky, ktorá sa nachádzala medzi Kráľovou studňou a Sedlom Malý Šturec. Pri páde z elektrobicykla si totiž zlomila ramennú kosť a nedokázala sa sama z hôr vrátiť. Aby sa záchranári k žene dostali, museli použiť terénne auto. ,,Postup k nej ich však komplikovali popadané stromy na zvážnici, ktoré museli z trasy odpratávať,” píše Horská záchranná služba na sociálnej sieti.

Žena po páde a počas prevozu trpela obrovskými bolesťami. Preto jej záchranári podali aj inhalačné analgetikum, ktoré jej ich malo tlmiť. Následne ženu so zafixovanou rukou previezli do nemocnice v Banskej Bystrici.

Zdroj: FB / Horská záchranná služba