Regióny Banská Bystrica

Ceny lístkov v mestskej hromadnej doprave v Banskej Bystrici sa zatiaľ meniť nebudú

Lístky v mestskej doprave v B.Bystrici zatiaľ mesto necháva v súčasnej cene. ZDROJ: TASR

BANSKÁ BYSTRICA – Zatiaľ nie je známe, či pre zdražovanie cien energií budú v mestskej hromadnej doprave v Banskej Bystrici drahšie cestovné lístky. Ako uviedla hovorkyňa banskobystrického primátora Dominika Adamovičová, samospráva sa snaží udržať súčasnú výšku cestovného.

 

Podľa jej slov mesto hľadá možnosti na zvládnutie nárastu nákladov tak, aby sa to v minimálne miere dotklo cestujúcej verejnosti. “Situáciu priebežne monitorujeme a na základe dát pristúpime k možným nevyhnutným opatreniam,” spresnila. Ako dodala, prioritou Banskej Bystrice je v čase inflácie zachovať vitálne funkcie mesta, medzi ktoré patria školstvo a sociálne veci. “Napriek tomu je v momentálnej situácii náročné predvídať akýkoľvek ďalší vývoj a prijímať rozhodnutia,” podotkla. Pripomenula, že v prípade verejného osvetlenia nepristupuje samospráva k žiadnym obmedzeniam. “V porovnaní s inými samosprávami máme vďaka súťaži relatívne nízku cenu elektrickej energie až do konca roka 2023,” zdôraznila. Doplnila, že nárast ceny je približne na úrovni dvojnásobku oproti cenám z roku 2021, čo predstavuje sumu približne 600.000 eur.

Pre nárast cien služieb i energií už však samospráva pristúpila k úsporným opatreniam. HC´05 Banská Bystrica sa bude od polovice aktuálnej sezóny podieľať na financovaní časti prevádzky zimného štadióna v meste. “S hokejovým klubom sme podpísali dodatok pre rok 2023, čo znamená, že bude financovať svoju prevádzku vo výške približne 150.000 eur ročne. Je to jediná cesta, ako zabezpečiť fungovanie zimného štadiónu aj naďalej,” ukončil primátor Banskej Bystrice Ján Nosko.