Regióny Banská Bystrica Brezno

Ceny mesta a primátora Brezna si prevzali piati jednotlivci a tri kolektívy

Tomáš Abel Zdroj: TASR/Branislav Račko

BREZNO – V Brezne je už tradíciou, že pri príležitosti osláv oslobodenia mesta (31. januára 1945), oceňujú výnimočných ľudí, ktorí preukázali vynaliezavosť, energiu a oddanosť svojej profesii či komunite. Na slávnostnom mestskom zastupiteľstve v závere týždňa si Cenu mesta Brezno a Cenu primátora za rok 2023 prevzali piati jednotlivci a tri kolektívy. Informovala o tom breznianska samospráva.

Za viac ako 30-ročnú prácu v odbore oftalmológia, za aktívny záujem o veci verejné a dlhoročné pôsobenie v mestskom i krajskom zastupiteľstve získala cenu primátora Eva Laurinc Wolframová. Rovnaké ocenenie si odniesla za 41 rokov práce vrchnej sestry a významný rozvoj rýchlej lekárskej a zdravotnej pomoci Anna Wodziková a tiež Ivan Duhan za celoživotný rozvoj a podporu motocyklového športu v Brezne.

Ocenenie získala aj skupina Vodopád pri príležitosti 40 rokov činnosti

Cenu primátora dostali aj Lesy mesta Brezna a Technické služby Brezno pri príležitosti 30. výročia svojho založenia. Cena mesta putovala do rúk Danke Katonovej, ktorá pôsobí už 25 rokov vo funkcii riaditeľky základnej školy, a Ivanovi Sýkorkovi pri príležitosti životného jubilea 50 rokov a za rozvoj dychovej hudby v horehronskom regióne. Rovnaké ocenenie prevzala aj country skupina Vodopád pri príležitosti 40 rokov činnosti a reprezentácie mesta doma i v zahraničí.

“Vďaka týmto vynikajúcim ľuďom aj v zložitých podmienkach rozvíjame a modernizujeme naše mesto na úseku zdravotných služieb, školstva, kultúry, športu, ochrany životného prostredia a v ďalších oblastiach verejných služieb pre občanov nášho mesta,” konštatoval primátor Tomáš Abel.