Regióny Banská Bystrica

Chorobnosť v Banskobystrickom kraji stúpla. Zatvorili deväť škôl v štyroch okresoch

Chrípka zatvorila školy aj v Banskobystrickom kraji. ZDROJ: pixabay.com

BANSKÁ BYSTRICA – Akútne respiračné ochorenia a chrípke podobné ochorenia v Banskobystrickom samosprávnom kraji uplynulý týždeň stúpli. Oproti 7. kalendárnemu týždňu je výskyt akútnych respiračných ochorení vyšší o 10,7 percenta a chrípke podobných ochorení o necelé percento. Informovala o tom regionálna hygienička Zora Kľocová Adamčáková na webe Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici.

 

Regionálny úrad verejného zdravotníctva zaznamenal spolu 6 421 akútnych respiračných ochorení, čo predstavuje chorobnosť 1 966,21 na 100 000 osôb v starostlivosti hlásiacich lekárov, najviac v okresoch Detva a Revúca. Z toho bolo 599 chrípke podobných ochorení, čo je chorobnosť 183,42 na 100 000 osôb. Najvyššiu má okres Revúca.

K prerušeniu výchovno-vzdelávacieho procesu pristúpilo deväť materských a základných škôl v okresoch Brezno, Rimavská Sobota, Žarnovica a Žiar nad Hronom.

V okresoch Banská Štiavnica a Žiar nad Hronom platí zákaz návštev na lôžkových oddeleniach v zdravotníckych zariadeniach.