Regióny Banská Bystrica

Čo bude s budovou školskej jedálne? Verdikt ešte stále nie je známy

Kraj ešte nerozhodol, čo bude s budovou bývalej školskej jedálne. ZDROJ: wikipedia.org

DETVA – Stále nie je známe, čo bude s budovou bývalej školskej jedálne v Detve. Jedna z budov, ktoré sú súčasťou areálu detvianskych stredných škôl, už dlhšie nie je v prevádzke, pustne a nedarí sa ju predať. Potvrdila to hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja Lenka Štepáneková.

 

Pripomenula, že budova je v správe Spojenej školy v Detve. Obchodnú verejnú súťaž na jej predaj vyhlásili už viackrát, naposledy na jeseň minulého roka. “Súťaž však nebola úspešná, nikto sa neprihlásil a ani v súčasnosti nie sú záujemcovia,” spresnila. Dodala, že rovnako neúspešná bola aj súťaž na nájom predmetného majetku.

Cena nehnuteľnosti sa podľa hovorkyne vždy stanovuje podľa aktuálneho znaleckého posudku. “V prípade bývalej budovy jedálne v Detve je znaleckým posudkom z októbra 2020 určená suma viac ako 132 000 eur, ročný nájom predstavuje viac ako 21 000 eur,” podotkla.

V minulosti veľká miestnosť slúžila nielen na stravovanie študentov stredných škôl. Organizovali v nej tiež spoločenské akcie, svadby či kary. Tvorili ju priestranná kuchyňa a rozsiahly priestor na stoly i tancovanie.

Štepáneková uviedla, že nakladanie s prebytočným majetkom Banskobystrického samosprávneho kraja rieši samostatne podľa aktuálneho dopytu konkrétnej nehnuteľnosti. “Kraj zverejňuje informácie o prebytočnom majetku a v rámci schválenej koncepcie,” ukončila.