Cyklobus a turbus odštartovali letnú sezónu. Premávať budú do jesene

BANSKÁ BYSTRICA – Aj tento rok môžu priaznivci turistiky a cykloturistiky využiť počas letnej sezóny tradičný cyklobus a turbus, ktoré začali premávať v sobotu. Informovala o tom destinačná koordinátorka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Stredné Slovensko Barbora Rekšáková.

 

„Jedenásty ročník banskobystrického cyklobusu prichádza s ponukou štyroch cieľových destinácií. Dlhoročne najobľúbenejšou je lokalita Donovaly, sedlo Malý Šturec, odkiaľ je možné podniknúť cyklotúry vo Veľkej Fatre, prímestské stredisko Šachtičky vhodné pre cyklistov preferujúcich kratšie výlety alebo vzdialenejšie Strelníky, ktoré prinášajú možnosť lepšie spoznať cyklotrasy v okolí Poľany. Premávať bude počas víkendov a sviatkov do konca septembra,“ povedala Rekšáková. Cyklobus podporuje Oblastná organizácia cestovného ruchu v spolupráci s mestom Banská Bystrica a Banskobystrickým samosprávnym krajom.

„Cyklistika je z roka na rok obľúbenejším športom Banskobystričanov. Popri budovaní nových cyklotrás je pre obyvateľov i návštevníkov mesta k dispozícii obľúbený cyklobus. Vďaka podpore samosprávy ostáva cestovné nezmenené,“ doplnil zástupca banskobystrického primátora Jakub Gajdošík.

Turbus zasa odvezie peších turistov z centra mesta pod Urpínom až k horskému hotelu Kráľova studňa, ktorý sa nachádza neďaleko Krížnej a je východiskovým bodom pre túry vo Veľkej Fatre. Premáva počas víkendov a sviatkov do konca októbra.

Tipy na výlety a letné zážitky v regióne Stredné Slovensko nájdu záujemcovia na www.centralslovakia.eu. Projekty sú realizované s finančnou podporou ministerstva dopravy a výstavby.

Viac o téme: Banská Bystrica, cyklobus, sezóna, START, tourbus

Súvisiace články