Cyklobus aj turbus odštartuje v Bystrici v sobotu svoju ďalšiu sezónu

BANSKÁ BYSTRICA – Cyklobus, ktorý cyklistov vyvezie priamo z centra Banskej Bystrice do horských lokalít Donovaly, Malý Šturec a Šachtičky, odštartuje svoju ďalšiu sezónu v sobotu. Premávať zo zastávky Strieborné námestie, ktorá je východiskovou pre všetky linky cyklobusu, bude počas víkendov a sviatkov až do konca septembra. Informovala o tom Terézia Fiľová z marketingu Oblastnej organizácie cestovného ruchu Stredné Slovensko.

       

„Napriek neustále rastúcim nákladom ostáva cestovné nezmenené, v naozaj symbolickej výške. Chceme tým podporiť spoznávanie krásnych kútov nášho regiónu a, samozrejme, motivovať návštevníkov i obyvateľov mesta k športovaniu,“ konštatoval zástupca banskobystrického primátora Jakub Gajdošík.

V sobotu vyrazí na cesty aj turistický autobus – turbus, ktorý dopraje zážitkovú jazdu s jedinečnými výhľadmi až pod vrchol Krížnej, ku Kráľovej studni. Jeho sezóna potrvá do posledných októbrových dní. Okrem bežnej prevádzky počas víkendov a sviatkov je možné si dohodnúť aj jazdy na objednávku pre väčšie skupiny.

Tento turistický cieľ je súčasťou parku tmavej oblohy s možnosťami pozorovania hviezd. Vlani tam pribudli aj nové informačné tabule popisujúce unikátnu flóru Veľkej Fatry.

„Vzhľadom na vysoký záujem o jazdy turbusom odporúčam cestujúcej verejnosti možnosť rezervovať si miesto cez webovú stránku dopravcu,“ dodal Jiří Pěč z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Stredné Slovensko.

Partnermi uvedených turistických aktivít sú mesto Banská Bystrica, Banskobystrický samosprávny kraj a ministerstvo dopravy.

Viac o téme: Bystrica, cyklobus, Donovaly, Malý Šturec, OOCR, Šachtičky, turbus

Súvisiace články