Regióny Banská Bystrica

Divadlo Štúdio tanca z Banskej Bystrice sa predstaví na festivale v Mexiku

Ilustračné. Zdroj: TASR

BANSKÁ BYSTRICA – Umelecký súbor Divadla Štúdio tanca z Banskej Bystrice cestuje do mexickej Tijuany. S dielom Horror Vacui, ktoré banskobystrické divadlo vytvorilo v spolupráci s mexickým choreografom Arturom Lungom, sa prestaví na festivale 4×4. TASR o tom informovala PR manažérka divadla Veronika Chrienová.

Predstavenie Horror Vacui vzniklo v Divadle Štúdio tanca v roku 2022. Dielo je založené na metódach reuse a recycle umenia, ktoré sa v súvislosti s tancom na Slovensku používajú len ojedinele. Vďaka spolupráci s choreografom Lungom bolo divadlo pozvané prezentovať predstavenie aj na mexickom festivale.

“Len tým, že nás budú v zahraničí poznať, dokážeme pritiahnuť pozornosť a následne aj zahraničné finančné zdroje k nám. Prepojenie s okolitým svetom nám pomáha reflektovať našu tvorbu, uvedomovať si kvalitu našej práce, rozvíjať náš potenciál a aplikovať viaczdrojové financovanie našich aktivít,” uviedla riaditeľka divadla Lucia Kašiarová.

Umelecký súbor banskobystrického divadla vystúpi v Mexiku v piatok 15. decembra. Počas celého trvania festivalu, ktorý sa začína v pondelok (11. 12.), bude divadlo prezentovať svoje aktivity aj na diskusiách či ďalších sprievodných podujatiach. Divadlo Štúdio tanca v tomto roku spolupracovalo aj s talianskym tanečným súborom Cornelia a s predstavením Punk Pajama Party bolo pozvané na festival Combo v Neapole.

“Jednou z mnohých výhod medzinárodnej spolupráce a otvorenosti výmene je, že vytvárame obojstranné mosty s našimi partnermi. Získavame kontakty, ktoré otvárajú nové možnosti pre prezentáciu našej práce aj v zahraničí,” dodal umelecký vedúci divadla Zebastián Méndez Marín.