FOTO DESIVÁ TRAGÉDIA ŠPORTOVCA Tatiana ho videla len pár sekúnd pred SMRŤOU! Mrazivé svedectvo

NOVÁ BAŇA – Vodička pri Novej Bani nedala prednosť idúcemu motocyklistovi a došlo k tragickej dopravnej nehode. Na ceste poslednýkrát vydýchol aktívny športovec a tréner Vlado vo veku 65 rokov. Jeho stratu bolestne prežívajú mnohí. Tatiana, ktorá ho videla na motorke chvíľu pred nehodou, mu zanechala dojemný odkaz na rozlúčku.

K tragickej dopravnej nehode došlo v utorok 03. októbra 2023. Vodička motorového vozidla nedala Vladovi na motorke prednosť v jazde a narazila do neho. Vlado zostal po prudkom náraze ležať na ceste a už sa z nej nepostavil. Polícia začala v súvislosti s nehodou trestné stíhanie vo veci usmrtenia.

Nehoda s tragickým koncom pri Novej Bani. Zdroj: Polícia – Banskobystrický kraj

Odišiel všestranný športovec

Vlado patril k milovníkom športu a aktívne sa mu venoval nielen ako športovec, ale aj tréner. „Včera našu lyžiarsku rodinu zasiahla nesmierne smutná správa. Náhle a nečakane nás opustil náš tréner, kamarát a hlavne človek s veľkým „Č“ Vladko. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť celej rodine a blízkym. Budeš nám veľmi chýbať ale v našich srdciach budeš stále s nami. Odpočívaj v pokoji náš Vladino,“ napísal SKi Team Nová Baňa – Drozdovo na sociálnu sieť.

Na Vlada si v dobrom spomína aj Eva. Spája si ho nielen s lyžovaním, ale aj cyklotúrami. „Vlada – Fúza, si pamätám od malička z lyžovačiek na Vojšíne, na Hubačove. Potom mi „zmizol“ a nedávno sa opäť objavil, keď sa po cyklotúrach zastavili u nás aj s kamarátom na pivo. Vždy sme si pokecali, vždy bolo o čom, vždy úsmev na tvári. Sme zronení. Budeme na neho v dobrom spomínať,“ napísala svoje posledné spomienky na rozlúčku.

Vladov priskorý odchod bol šokujúci nielen pre milovníkom lyžovania, cyklotúr, ale aj tenisu. „Aj tenistom budeš Vladko nesmierne chýbať. Prečo si tak skoro odišiel? Nikto neodpovie na túto otázku. Spomienky na Teba zostanú v našich srdciach. Nezabudneme!“ venuje mu posledné slová Blanka.

Tatiana ho plného života videla ako posledná

Tesne pred osudnou zrážkou ho užívajúceho si dôchodok videla Tatiana. Netušila ale, že to bude poslednýkrát, čo ho obdivuje na motorke. „Vladko, videli sme sa ako poslední. Míňali sme sa a obdivovali tvoju motorku. Išiel si kľudne s prehľadom, ale natrafil si na osudnú chvíľu (ľudskú chybu), ktorá skrížila tvoje životné plány do oddychového dôchodku. Bol si jeden z tých úžasných ľudských bytostí,“ píše svoje posledné slová plné smútku a ľútosti.

Jeho známi, rodina a priatelia mu posledné zbohom povedia v sobotu 07. októbra 2023 v Dome smútku v Novej Bani.

Viac o téme: cykloturista, lyžiar, nehoda, Nová Baňa, smrť, športovec, tenista, úmrtie, Vlado

Súvisiace články