Regióny Banská Bystrica Lučenec

Kancelária europoslanca Polláka má prispieť k vyrovnávaniu regionálnych rozdielov

Zdroj: archív

LUČENEC – Vyrovnávanie regionálnych rozdielov medzi bohatými a chudobnými regiónmi je hlavným cieľom novootvorenej regionálnej kancelárie prvého rómskeho europoslanca za Slovensko Petra Polláka (OĽaNO). Za účasti predstaviteľov mesta, starostov neďalekých obcí a zástupcov tretieho sektora ju v piatok otvorili v Lučenci.

„Dlhodobo presadzujem vyrovnávanie regionálnych rozdielov, preto je prirodzené, že otváram kancelárie v okresoch, ktoré bojujú s chudobou a nedostatkom príležitostí,“ uviedol Pollák pri otvorení. Kancelária chce podľa jeho slov podať pomocnú ruku regiónu napríklad v oblasti pomoci so získavaním európskych fondov.

Peter Pollák je novozvoleným poslancom Európskeho parlamentu na obdobie 2019 – 2024. Kandidoval za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Je súčasťou frakcie Európska ľudová strana (EĽS, EPP), pôsobí vo Výbore pre kultúru a vzdelávanie a Výbore pre regionálne rozdiely, skupiny ARDI, ktorá sa zameriava na boj proti extrémizmu, rasovej neznášanlivosti a Antikorupčnej parlamentnej skupiny.