Regióny Banská Bystrica Detva Top

Kto bol CHODEC, ktorého ZABIL vodič a ušiel? SVEDKOVIA prehovorili: Šokujúce ZISTENIE o bielej DODÁVKE

Polícia vyhlásila pátranie po bielej dodávke, ktorá mala zraziť chodca. Zdroj: TASR (ilustračné), FB/Dopravný servis

DETVA – Vodič po smrteľnej zrážke s chodcom nezastavil, ale pokračoval v jazde. Polícia preto ihneď vyhlásila pátranie po bielej dodávke, ktorá zrazila muža. Napokon sa však ukázalo, že išlo o nákladné auto. Šoféra vypátrali krátko nehode. Otázne však je, či vodič nákladiaku vôbec zrážku s chodcom zaregistroval. Podľa viacerých svedkov mal totiž chodec Vojto vypité a ležal na zemi. 

K dopravnej nehode došlo v stredu pred 18. hodinou na križovatke pri Vígľaši. Vodič po zrážke s chodcom nezastavil, ale pokračoval smerom na Detvu. Polícia ešte v ten večer požiadala verejnosť o pomoc pri pátraní po šoférovi. Na základe prvotných informácií od svedkov hľadali bielu dodávku s evidenčným číslom začínajúcim na DT, z ktorej bolo cítiť pach po hospodárskych zvieratách.

Viac svetla do prípadu vniesli aj komentáre na sociálne sieti pod príspevkom polície. “Nebola to biela dodávka, bolo to nákladné auto. Info postúpené polícii. Chodec bol opitý, zvalil sa na zem a nákladné auto ho zachytilo pravou stranou,” tvrdil Peter.

Jeho slová o type auta potvrdili muži zákona. “Policajtom sa ešte vo večerných hodinách podarilo vozidlo vypátrať a tiež stotožniť vodiča, ktorý ho v čase nehody šoféroval,” informovala polícia, spolu s fotografiou nákladného auta značky Tatra.

Ťažký osud Vojta ukončila tragédia

„Na mieste zahynul 49-ročný muž z Vígľaša,“ uviedla policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Podľa vyjadrení miestnych v komentároch išlo o bezdomovca Vojta. “Chodil a prespával kade-tade, dennodenne posilnený alkoholom,” priblížil osud zosnulého Adam.

Len pár minút pred nehodou ho takmer zrazilo iné auto. “Skoro som ho nabral, keď mi vybehol a išiel smerom na Pstrušu,” uviedol vodič Milan. Aj podľa slov ďalších svedkov mal chodec vypité a ležal na zemi.

To, ako presne došlo k nehode, je predmetom policajného vyšetrovania. V prípade bolo začaté trestné stíhanie za usmrtenie, do konania prizvali aj znalca z odboru dopravy. U chodca nariadili vykonať pitvu.