Regióny Banská Bystrica Veľký Krtíš

Leto sa končí: Kúpalisko vo Veľkom Krtíši ukončilo tohtoročnú sezónu

Ilustračná foto. ZDROJ: fb STaRZ

VEĽKÝ KRTÍŠ – Letné kúpalisko vo Veľkom Krtíši ukončilo tohtoročnú letnú sezónu. Potvrdil to riaditeľ príspevkovej organizácie Správa športových zariadení mesta Veľký Krtíš Marian Vrško.

 

Pripomenul, že priestor pre verejnosť zatvorili 4. septembra a podľa neho sezóna dopadla priaznivo. “Horúce počasie a novinky na kúpalisku prilákali predbežne o 25 percent viac návštevníkov ako minulý rok. Zvýšené tržby nám snáď pomôžu finančne prežiť blížiacu sa zimu,” spomenul.

Letné kúpalisko vo Veľkom Krtíši otvorilo tohtoročnú letnú sezónu 18. júna. Areál má za sebou kompletnú rekonštrukciu. Pracovníci vymenili fólie v plaveckom i v detskom bazéne. Obnovili aj tobogany a rozšírili detské ihrisko o ďalšie prvky. Pribudlo tiež nové sedenie pri bufetoch. Vrško pripomenul, že obnova kúpaliska vrátane výmeny fólie veľkého plaveckého bazéna stála približne 110.000 eur. Uviedol tiež, že ju hradili z mestského rozpočtu.

Pre návštevníkov boli v lete k dispozícii tri bazény – vonkajší, vnútorný a detský s teplotou vody 27 až 32 stupňov Celzia. Veronika Krupová z kancelárie primátora mesta Veľký Krtíš v júni podotkla, že pre vývoj cien energií vstupné na kúpalisko na túto letnú sezónu upravili.