Dobre vedieť Regióny Banská Bystrica

Máme sa na čo tešiť. V Lučenci sa koná dvojdňový veľkonočný jarmok

V Lučenci sa dnes začína veľkonočný jarmok. Ilustračné foto. ZDROJ: FB Lučenec

LUČENEC – V Lučenci sa dnes začína dvojdňový veľkonočný jarmok, na ktorom svoje produkty predstavia i regionálni výrobcovia. Súčasťou podujatia je i kultúrny program, v meste tiež pribudla veľkonočná výzdoba. Informovala o tom hovorkyňa mesta Michaela Baboľová.

Tradičný veľkonočný jarmok v Lučenci sa koná v stredu a vo štvrtok (28. 3.) v centre mesta na Námestí republiky. Okrem tradičných jarmočných špecialít tam návštevníci nájdu aj výrobky remeselníkov z regiónu. Pripravený je tiež kultúrny program v podobe koncertov či vystúpení folkloristov, sprievodné aktivity pre deti v tvorivých dielňach pripravilo Centrum voľného času Lučenec.

Súčasťou veľkonočných sviatkov v Lučenci je aj tradičná výzdoba. V centre mesta pribudol ozdobený veľkonočný košík, nadrozmerný zajac či veľké kraslice. Obyvatelia mesta a návštevníci jarmoku budú tiež môcť stretnúť nezvyčajného šibača, maskota mesta pelikána.

“Aj tento rok ruku k dielu priložili šikovné žiačky a šikovní žiaci lučenských základných škôl, ktorí vyrobili veľkonočné ozdoby, ozdobený je nimi platan na Námestí republiky. Bol vysadený práve v období Veľkej noci ako symbol života, radosti a mieru,” doplnila primátorka mesta Alexandra Pivková.