Regióny Banská Bystrica

MASAKER NA ŽELEZNIČNOM PRIECESTÍ: Vlak spravil z auta kopu šrotu!

Hrôzostrašný pohľad na auto v ktorom sa viezli štyria ľudia. Zdroj: fb Polícia Banskobystrický kraj

HRONSKÝ BEŇADIK – Auto sa zrazilo s osobným vlakom na železničnom priecestí v katastri obce Hronský Beňadik v okrese Žarnovica. Pri hrozivej nehode sa zranili štyri osoby, osádky osobného motorového vozidla. O vážnej dopravnej nehode informovali hasiči.                                  
      

„Príslušníci Hasičského a Záchranného zboru po príchode na miesto udalosti zabezpečili havarované vozidlo, ako aj vlakovú súpravu proti vzniku požiaru a jednu zakliesnenú osobu vyslobodili z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia,“ informovalo operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici.

Na mieste zasahovalo množstvo záchranárov a hasičov.
Zdroj: fb Polícia Banskobystrický kraj

Zraneným osobám poskytli predlekársku prvú pomoc a následne ich odovzdali posádkam Záchrannej zdravotnej služby. Na mieste udalosti zasahoval aj evakuačný autobus Hasičského zboru ako aj ambulancia Hasičského zboru, či vrtuľník Záchrannej zdravotnej služby. V osobnom vlaku sa nachádzalo okrem vlakového personálu šesť osôb, ktoré sú bez zranení. Vlaková doprava je v úseku trate Zvolen – Levice zastavená.