Regióny Banská Bystrica

Mesto pod Urpínom zainvestuje do opráv ciest. Dôvodom sú oslavy SNP

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Roman Hanc

BANSKÁ BYSTRICA – Mesto pod Urpínom dnes začína s opravami miestnych komunikácií v centre mesta, na ktoré prispela vláda SR z dôvodu prípravy a konania celoštátnych osláv 75. výročia Slovenského národného povstania (SNP). Ako agentúru SITA informovala Dominika Smoleňová z kancelárie primátora Banskej Bystrice, opravy cesty a chodníkov bude do polovice augusta realizovať víťazný uchádzač verejného obstarávania – spoločnosť STRABAG, s.r.o. v celkovej sume 186 tisíc eur.

 

Múzeum SNP a jeho areál patria k najnavštevovanejším miestam v Banskej Bystrici, pričom vysoká účasť sa predpokladá aj počas osláv 75. výročia SNP 29. augusta. Mesto preto začalo opravovať časť miestnej komunikácie Kapitulská v úseku od Sociálnej poisťovne po vjazd na parkovisko na Štefánikovom nábreží. Úpravou prejdú aj niektoré chodníky v Parku pod Pamätníkom SNP. „Táto časť mesta je obľúbená relaxačná zóna obyvateľov a návštevníkov mesta a nové chodníky ešte viac skrášlia a dotvoria vzhľad prostredia,“ povedal primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko s tým, že opravy budú financované z prostriedkov dotácie vlády SR.

„Vítame rozhodnutie vlády SR, podľa ktorého boli finančné prostriedky vyčlenené nielen na samotnú prípravu a priebeh osláv SNP, ale aj na úpravu areálu a okolia Múzea SNP v Banskej Bystrici,“ uviedol prednosta MsÚ Martin Adamec.

Mesto upozorňuje obyvateľov a návštevníkov, že sa na niekoľko týždňov zníži komfort v dostupnosti a užívaní oddychovej zóny pod Pamätníkom SNP. Vážnejšie dopravné obmedzenia počas stavebných prác v tejto časti mesta budú len počas víkendu 27. a 28. júla v čase kladenia nových asfaltov na časti miestnej komunikácie Kapitulská.