Regióny Banská Bystrica Žiar nad Hronom

Most nad železničnou stanicou v Žiar nad Hronom zrekonštruujú v tomto roku

Zdroj: TASR / Roman Hanc

ŽIAR NAD HRONOM – Most nad železničnou stanicou v Žiari nad Hronom je dlhodobo v zlom stave, pričom po ňom denne prechádzajú stovky vozidiel. Slovenská správa ciest (SSC) rozhodla o jeho oprave. Podľa internetovej stránky mesta stavebné práce sa začnú ešte v tomto roku, pričom predpokladaný termín ukončenia je v roku 2020. Podľa rozpočtu stavby spracovaného v rámci projektovej dokumentácie za opravu SSC zaplatí 479 172 eur s DPH.

 

 

Projekt rieši aj organizáciu dopravy počas rekonštrukcie mosta, ktorá je rozdelená v rámci stavebných prác do troch etáp. „V prvej etape je navrhnuté uzavretie pravej časti mosta v smere na Prievidzu. Doprava bude vedená striedavo v jednom jazdnom pruhu pomocou svetelnej signalizácie,“ približuje hovorkyňa spoločnosti SSC Lucia Karelová. Ako ďalej dopĺňa, v druhej etape sa uzavrie ľavá časť mosta a doprava bude presmerovaná na pravú, už zrekonštruovanú časť mosta.

„Doprava bude v tomto prípade vedená obojsmerne v dvoch jazdných pruhoch bez využitia svetelnej signalizácie. Obe tieto etapy pritom vyžadujú čiastočnú uzávierku cesty I/9,“ konkretizuje hovorkyňa s tým, že v poslednej, tretej etape, je charakter stavebných prác navrhnutý bez obmedzenia cestnej premávky na moste.