Regióny Banská Bystrica

Nadácia Ekopolis spolu s partnermi rozdeľuje 1,87 milióna eur medzi 44 projektov

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BANSKÁ BYSTRICA – Banskobystrická Nadácia Ekopolis spoločne s Nadáciou otvorenej spoločnosti a Karpatskou nadáciou vyhlásili výsledky v poslednom, treťom kole výziev v grantovom programe Active Citizens Fund – Slovakia, ktorý podporuje mimovládne organizácie na Slovensku. Medzi 44 projektov rozdelia sumu vyše 1,87 milióna eur. Informovali o tom v utorok s tým, že v týchto dňoch postupne podpisujú zmluvy schválených projektov.

 

„V poslednom, treťom kole výziev programu bolo finálne posúdených spolu 235 žiadostí o grant v piatich prioritných témach. Spolu s pribúdajúcimi realizáciami projektov vznikol na oficiálnej stránke programu aj blog s príbehmi tých, ktorí vďaka získanej podpore mohli realizovať nápady na podporu komunít, vzdelávať mladých ľudí, pomáhať zraniteľným skupinám či rozvíjať vlastné organizácie. Od začiatku programu Active Citizens Fund – Slovakia sme sa stretli s množstvom príkladov dobrej praxe a pozitívnych výsledkov z podporených projektov. Preto sa chceme aj my podeliť o príbehy, ktoré zanechali na Slovensku nemalú stopu,“ konštatoval Peter Medveď, riaditeľ Nadácie Ekopolis, ktorá program spravuje.

Občianska spoločnosť a ľudské práva, podpora zraniteľných skupín, obhajoba verejných záujmov či rozvoj organizácií občianskej spoločnosti sú kľúčové témy, ktorým sa grantový program ACF – Slovakia venuje už od roku 2018.

Grantový program je súčasťou finančnej pomoci Islandu, Lichtenštajnska a Nórska 15 členským štátom Európskej únie. Na Slovensku ho spravuje Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti a Karpatskou nadáciou.