Regióny Banská Bystrica Top

NÁHLA SMRŤ športového redaktora! Zomrel len 3 dni po POHREBE kamaráta

sviečka, umrtie
Ilustračné foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Tragická správa zasiahla športových fanúšikov, pretože na svoj posledný odpočinok sa pobral Zdeno Marek. Zdeno miloval šport a rád sa zúčastňoval na mnohých zápasoch s ďalšími zanietenými fanúšikmi. Možno aj preto sa stal športovým redaktorom.

 

Smutná správa zasiahla aj slovenský šport, pretože na svoj posledný odpočinok sa vo štvrtok 14. septembra 2023 pobral Zdeno Marekvo veku 51 rokov.

Zdeno Marek bol športovým redaktorom a nejakú dobu písal aj pre Gemerské zvesti. Šport miloval do špiku kosti a bol jeho veľkým fanúšikom. Možno aj preto sa stal členom dozornej rady Mestského športového klubu v Rimavskej Sobote. “Hovorí sa, že smrť fanúšika je ako smrť brata. O to väčšiu bolesť cítime, keď sa musíme rozlúčiť s niekým z našich radov. Zdeno Marek – fanúšik, kamarát a brat z Rimavskej Soboty nás dnes ráno navždy opustil. Radi sme za ním cestovali na Gemer a keď išlo o dôležitý zápas, napriek zdravotným ťažkostiam, mnohokrát rád meral cestu aj on ku nám. Budeš nám chýbať Zdeno, nikdy nezabudneme na všetko to čo sme spolu prežili,” tieto slová od jeho priateľov a športových fanúšikov dojímajú.

Len tri dni pred svojím odchodom na večnosť oplakával smrť svojho dlhoročného kamaráta, ktorá ho nesmierne zasiahla. “Mám ťažký deň za sebou. Dnes som sa naposledy lúčil z kamarátom. V minulosti sme toho veľa spolu prežili, hlavne čo sa týka futbalových zápasov či v Rimavskej či na Slovane.  Navzájom sme sa podporovali. Boli to krásne časy plné zábavy, humoru. Lúčim sa s tebou Stanly,” rozcítil sa na sociálnych sieťach.

Jeho pamiatku si uctili aj fanúšikovia z Rimavskej Soboty. “Slovami sa nedá opísať, ako nám budeš chýbať! Pozdrav Zoťa a držte nám tam miesto. Raz sa ešte všetci na nejakom zápase určite stretneme! Odpočívaj v pokoji! Zajtra (15.9.) nás čaká posledný prípravný zápas! Kto môže, nech príde. Uctíme si pamiatku nášho kamaráta,” lúčia sa so Zdenom.