Regióny Banská Bystrica Rimavská Sobota Top

NEČAKANÁ SMRŤ! Zomrel významný bývalý člen strany OĽANO: Dojímavé slová MATOVIČA

Ilustračná foto. Zdroj: archív regiony.zoznam.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Politická scéna na Slovensku smúti. Opustil ju bývalý okresný šéf hnutia OĽaNO – Branislav Veselko. Jeho odchod na večnosť bol pre niektorých prekvapením, aj keď len nedávno bol hospitalizovaný v nemocnici v Ružomberku. Naposledy sa s ním rozlúčili nielen jeho najbližší priatelia, ale aj predseda OĽaNO – Igor Matovič.

 

Veľmi smutná správa zasiahla v piatok 16. júna slovenskú politickú scénu. Na svoju poslednú púť sa pobral bývalý okresný šéf hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Branislav Veselko. Odišiel vo veku 60 rokov tesne predtým, ako si mohol užívať dôchodkový vek.

Branislav Veselko dlhé roky pôsobil v komunálnej politike, ako o tom informoval portál Rimava.sk. Ešte minulý rok kandidoval do mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote. Tentokrát za hnutie Alternatíva.

Okrem jeho politickej kariéry bol aj projektantom elektrických zariadení a pôsobil tiež ako revízny technik. Jeho prácu je možné vidieť po celom Slovensku. Naprojektoval a postavil nielen množstvo fabrík, ale aj nákupné centrá či obytné domy.

Posledné dni svojho života strávil v nemocnici v Ružomberku, kde mal byť už dlhšie hospitalizovaný. Napriek tomu bol jeho odchod na večnosť pravdepodobne pre niektorých šokom, ako píše Anna: “Ešte nedávno si komentoval. To čo je ??? Ďalší z priateľov odišiel do neba.” Rodina a blízki sa s ním budú môcť naposledy rozlúčiť 22. júna v Dome smútku v Rimavskej Sobote.

Sociálnymi sieťami sa šíria posledné slová na rozlúčku. Milan sa vyjadril: “Nech odpočíva v pokoji. Bol úprimný a dobrý človek. Mal som ho rád .” Lúči sa s ním aj jeho priateľ z detstva: “Je to hrozné, že tu zostávajú už len spomienky na naše spoločne prežité detstvo. Vďaka za tie chvíle. Bol si super kamoš.” Slová na rozlúčku mu zanechal aj Igor Matovič: “Úprimnú sústrasť a Braňovi šťastnú cestu do nebíčka.”