Regióny Banská Bystrica Lučenec

Nová parkovacia politika čaká mesto Lučenec: Vieme, čo sa mení!

Ilustračné foto Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

LUČENEC – Mesto Lučenec pripravuje novú parkovaciu politiku. Prvú etapu chce spustiť v tomto roku, nový systém sa najskôr dotkne centra mesta. Zámerom samosprávy je tiež zefektívniť kontrolu uhradeného parkovania. Informovala o tom hovorkyňa mesta Michaela Baboľová.

Cieľom novej parkovacej politiky v Lučenci má byť zjednodušenie využívania parkovacích služieb pre obyvateľov a návštevníkov mesta. Samospráva chce tiež zlepšiť prehľad o vyťaženosti jednotlivých parkovísk či výber a výnos z vyzbieraných poplatkov za parkovanie, financie následne plánuje použiť aj na budovanie nových parkovísk.

“Zavedením inovatívnych technológií v oblasti parkovania v meste vytvoríme nové možnosti úhrady parkovania a znížime tak počet neplatiacich vodičov, ktorí parkovacie miesta zaberajú počas najvyššej hustoty cestnej premávky a sťažujú tak prístup k parkovacím miestam vozidlám, ktoré chcú tieto miesta využívať krátkodobo,” priblížilo mesto. Zefektívnenie kontroly uhradeného parkovania má tiež podľa samosprávy znížiť vyťaženosť mestskej polície a prispieť k zvýšeniu disciplinovanosti vodičov.