Regióny Banská Bystrica

NOVÉ BANKOVKY Bude na nich Kuzminová a aj mestská polícia

BANSKÁ BYSTRICA – Zberatelia suvenírových bankoviek si budú môcť od soboty (8. 5.) v Banskej Bystrici zakúpiť dvojicu 0-eurových bankoviek. Kým jedna zobrazuje úspešnú olympioničku Anastasiu Kuzminovú, druhá vychádza pri príležitosti 30. výročia založenia banskobystrickej mestskej polície. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zdenka Marhefková.

 

Euro Souvenir Anastasia Kuzmina vyjde v náklade 10.000 kusov, vyrobená bola k desiatemu výročiu od zisku historicky prvej zlatej medaily pre samostatné Slovensko na zimných olympijských hrách. Bankovka bude v predaji v sobotu od 8.30 h v Informačnom centre na Námestí SNP 1 v Banskej Bystrici.

„Čakala na vás od roku 2020, keďže pre pandémiu sa posúvali termíny predaja. Verím, že poteší tých, ktorí majú zberateľského ducha a vedeli, že existuje, a zároveň prekvapí tých, ktorí eurobankovky nepoznajú a zakúpia si ju ako darček či suvenír,“ uviedla Kuzminová.

Druhá bankovka vychádza pri príležitosti 30. výročia založenia banskobystrickej MsP a okrem historickej dominanty mesta Barbakanu zobrazuje i najdlhšie slúžiaceho príslušníka a príslušníčku spomedzi mestských policajtov. Záujemcovia si suvenírovú bankovku budú môcť zakúpiť rovnako v sobotu od 12.00 h v priestore Hodinovej veže na banskobystrickom námestí.

„Počas tridsaťročnej existencie čelila mestská polícia množstvu zložitých situácií, ktoré si neraz vyžadovali jedinečné riešenia. V meniacich sa spoločenských podmienkach mestská polícia vždy stála na strane obyvateľov a návštevníkov mesta, pričom v maximálne možnej miere dbala na rešpektovanie pravidiel súvisiacich s dodržiavaním verejného poriadku v jeho najširšom zmysle. Je tomu tak aj teraz,“ povedal náčelník mestskej polície Ivan Holík.