Núdzové ubytovanie pre Ukrajincov v súčasnosti nikto nevyužíva

BANSKÁ BYSTRICA – Priestory núdzového ubytovania pre Ukrajincov v Banskej Bystrici boli využité viackrát, v súčasnosti však tieto služby nikto nevyužíva. Uviedla to hovorkyňa banskobystrického primátora Dominika Adamovičová.

 

Pripomenula, že mesto ho zriadilo v telocvični na Tatranskej a Bakossovej ulici. „Samosprávy prijímajú žiadosti na príspevok na ubytovanie Ukrajincov, ktoré následne posúvajú okresnému úradu,“ spomenula. Doplnila, že vyplatiť príspevok nemusia v prípade, ak je zle vyplnené tlačivo alebo sú zle uvedené údaje. „Po oprave alebo doplnení žiadateľ príspevok dostane v prípade, že spĺňa potrebné podmienky,“ podotkla. Konštatovala tiež, že samospráva si informácie o Ukrajincoch vymieňa s rôznymi inštitúciami v meste, s mimovládnymi organizáciami, iniciatívami a dobrovoľníkmi.

Podľa nej od marca tohto roka bolo na oddelení cudzineckej polície v Banskej Bystrici prijatých 4326 žiadostí o dočasné útočisko v Slovenskej republike. Samospráva monitoruje aj počet prihlásených detí v materských a základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. V škôlkach ich je 36, v školách 94.

Viac o téme: ubytovanie, Ukrajina, Ukrajinci, vojna

Súvisiace články