O post predsedu Banskobystrického kraja sa uchádza Marek Kotleba. Kandiduje za ĽSNS

BANSKÁ BYSTRICA – Na post predsedu  Banskobystrického samosprávneho kraja bude za ĽSNS kandidovať poslanec Národnej rady SR Marek Kotleba, brat bývalého šéfa kraja a predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu. Oficiálnu kandidatúru oznámil dnes v Banskej Bystrici.

 

 „Ideme bojovať o funkciu predsedu kraja. Vyplynulo to z našich stretnutí a kontaktov s občanmi v regiónoch a okresoch. Za tých päť rokov čakali od Lunterovcov viac. Mali o desiatky miliónov eur viac každý rok, než som mal ja, ale výsledky tomu nezodpovedajú. Úrad kraja sa nafúkol o viac ako 200 ľudí, vytvorili niekoľko mimovládnych organizácií a tam išli tie peniaze,“ reagoval Marian Kotleba.

Pripomenul, že jemu „účelovým rozsudkom“ zabránili kandidovať. „Ľudia nás žiadajú, aby sme boj nevzdávali, tak sme to vymysleli takto,“ dodal bývalý šéf kraja.

Marek Kotleba priority svojho volebného programu zatiaľ nepredstavil. ĽSNS má údajne zlé skúsenosti z minulosti, keď ich predstavili ako prví a neskôr niektoré z nich prevzali iní. Budú ich zverejňovať postupne a aj podozrenia, ktoré majú voči súčasnému vedeniu Banskobystrickho samosprávneho kraja. Hlavným motívom je však podľa jeho slov vrátiť kraj naspäť ľuďom, aby peniaze, ktoré kraj získa z výberu daní, išli občanom a ich život sa zlepšoval.

Zatiaľ kandidatúru na funkciu šéfa kraja oficiálne oznámil podpredseda Banskobystrickho samosprávneho kraja Ondrej Lunter, ktorý do volieb ide ako nezávislý s podporou strán Hlas-SD, Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, SPOLU – občianska demokracia a Občianska konzervatívna strana.

O post predsedu Banskobystrickho samosprávneho kraja sa v tohtoročných jesenných voľbách chce uchádzať aj nezaradený poslanec Národnej rady SR Miroslav Suja z hnutia Republika, ako aj predseda strany Národná koalícia Rudolf Huliak.

Viac o téme: Banskobystrický kraj, kandidát, Marek Kotleba, Marian Kotlleba, voľby

Súvisiace články