Regióny Banská Bystrica Žarnovica

Obnosené šatstvo môžu obyvatelia Žarnovice opäť odovzdať v zberných kontajneroch. Takéto sú podmienky

Zberné nádoby na oblečenie. Zdroj: Mesto Žarnovica

ŽARNOVICA – Mesto Žarnovica po troch mesiacoch opäť zavádza zber obnoseného šatstva a textílií. Zberné kontajnery sú umiestnené v areáli mestského trhoviska, informuje samospráva na svojej webovej stránke.

 

V Žarnovici bol zber šatstva a textílií dočasne prerušený v januári tohto roka po tom, ako spoločnosť, ktorá zber zabezpečovala, odviezla zberné nádoby z kontajnerových stojísk. „Podľa vyjadrenia kompetentných spoločnosť skončila zber z dôvodu zlej ekonomickej situácie,“ vysvetlila vtedy pre TASR zástupkyňa primátora mesta Alena Kazimírová.

Mesto okamžite oslovilo inú spoločnosť zaoberajúcu sa zberom obnoseného šatstva, v súčasnosti sú už zberné kontajnery obyvateľom k dispozícii v areáli mestského trhoviska. Šatstvo a textílie je možné do kontajnerov odovzdávať vždy v pondelok, utorok, štvrtok a piatok v čase od 6.00 do 14.00 h. Samospráva pripomína, že do určených kontajnerov patrí len čisté, nepoškodené, ďalej použiteľné oblečenie zabalené vo vreciach. Odovzdávať je možné aj obuv, kabelky a bytový textil. Šatstvo i textílie budú ďalej použité na účely charity.