Regióny Banská Bystrica Brezno

Obnovou hlavnej riaditeľskej budovy základnej školy v Pohorelej znížia energetickú náročnosť

Ilustračné foto Zdroj: TASR/František Iván

POHORELÁ – Horehronská obec Pohorelá chystá rekonštrukciu hlavnej riaditeľskej budovy v základnej škole (ZŠ). Zámerom projektu, na ktorý získala finančné prostriedky z plánu obnovy, je zníženie energetickej náročnosti objektu. Vyplýva to z oznámenia zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. Predpokladaná hodnota zákazky je vyše 400-tisíc eur.

Stavebné práce majú pozostávať zo zateplenia obvodového plášťa objektu a strechy v podkrovnom priestore, z výmeny svetelných zdrojov za nové svietidlá využívajúce LED technológiu, inštalácie fotovoltického a batériového systému, ako aj z výmeny zdroja tepla a vykurovacieho systému. Podľa súťažných podkladov je súčasťou prác aj výmena strešného plášťa, zosilnenie krovovej konštrukcie a výmena inštalácie vnútorných elektrických rozvodov.

Pohorelá v tomto roku pripravuje viacero projektových zámerov na rozvoj obce. Pokračuje aj v rozbehnutých, ako napríklad v prípade komunitného centra, ktoré slúži pre občanov na poskytovanie sociálneho poradenstva, vzdelávacie aktivity, programy pre deti a mládež či právne poradenstvo. Ako obec informovala na svojom webe, postupne začala s obnovou autobusových zastávok i prístreškov a podarilo sa jej takisto získať finančné prostriedky na výstavbu detského ihriska. Bude umiestnené pred budovou obecného úradu a nebudú chýbať oddychové lavičky a ovocné stromy.