Regióny Banská Bystrica Zvolen Poltár Top

OBROVSKÁ RANA Pri nehode opatrovateliek ZOMRELA mama a vedúca FOLKLÓRNEHO súboru IVETKA: Prvé slová SESTRY trhajú srdce

Zdroj: Polícia SR, Facebook

ZVOLEN, POLTÁR – Čierny deň pre komunitu slovenských opatrovateľov aj folkloristov z Poltára a okolia. Dnešná zrážka kamiónu a dodávky, v ktorej sa domov vracali opatrovateľky z Rakúska, sa stala osudnou pre 56-ročnú Ivetu. Bola zakladateľkou a vedúcou folklórneho súboru.

 

Domov im už chýbal iba kúsok. Obrovskou tragédiou skončila cesta pre opatrovateľky, ktoré sa vracali z Rakúska. Krátko po druhej hodine skoro ráno došlo na hlavnom ťahu tesne za Zvolenom v smere na Detvu k zrážke rumunského kamióna a dodávky. “Podľa predbežných zistení z miesta nehody 37-ročný vodič dodávky pravdepodobne vplyvom mikrospánku prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, kde sa bočne zrazil s oproti idúcim kamiónom. V dodávke bolo okrem vodiča aj šesť spolujazdkýň,” priblížila polícia. Jedna z nich, 56-ročná žena, utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla. Ďalšia zo spolujazdkýň, 57-ročná žena, bola s ťažkými zraneniami prevezená do nemocnice.

Galéria
Čelná zrážka kamiónu a dodávky s opatrovateľkami. Zdroj: FB/Polícia SR
Čelná zrážka kamiónu a dodávky s opatrovateľkami. Zdroj: FB/Polícia SR
Čelná zrážka kamiónu a dodávky s opatrovateľkami. Zdroj: FB/Polícia SR
navigate_before
navigate_next

Folkloristka, úžasná žena

Na Ivetu s láskou spomína rodina, kolegyne aj priatelia folkloristi. Vravia, že v tejto situácii sa ťažko hľadajú slová. Opatrovateľky sa už tešili domov na Vianoce, keď nešťastný okamih navždy obral jednu z nich o život. Smútok zasiahol mesto Poltár a okolie, odkiaľ zosnulá pochádza. “Odišla jedna zo zakladateliek Folklórneho súboru Poltarica, mama, sestra, priateľka, úžasný človek,” vraví Peter.

FS Poltarica bol založený v júni 2016 pod vedením Ivety, ako pokračovanie FS Úvrať, ktorý účinkoval od roku 2002 na mnohých vystúpeniach na Slovenku aj v zahraničí, na festivaloch a súťažiach, píše sa na stránke mesta Poltár. “FS Úvrať a všetci jeho bývali členovia vyjadrujeme úprimnú sústrasť celej rodine našej bývalej vedúcej Ivete. Ivetka, odpočívaj v pokoji budeš tu chýbať,” lúčia sa bývalí kolegovia.

Zdroj: FB/FS Úvrať

Bolesť pre rodinu, čierny deň pre mesto

Neopísateľný smútok zasiahol Ivetiných najbližších. “Je to nesmierne ťažké, keď ti niekto zabije sestru, o to je to ešte bolestivejšie,” uviedla jej sestra Elena.

Smúti aj primátor Poltáru. “Dnes čierny deň pre Poltár a obzvlášť pre rodinu, ktorej vyjadrujem hlbokú úprimnú sústrasť. Ostatným zraneným posielame veľa pozitívnej energie,” napísal na sociálnej sieti šéf samosprávy Peter Sitor.

Zosnulá Iveta spoluzakladala FS Poltarica. Zdroj: FB/POLTÁR a okolie