Regióny Banská Bystrica Top

OBROVSKÁ STRATA Tragicky zomrel úspešný PODNIKATEĽ a obľúbený MOTIVÁTOR! Vodič kamiónu z miesta nehody ušiel: Mrazivé DETAILY nešťastia

Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

BANSKÁ BYSTRICA – Úspešnému podnikateľovi a motivátorov Martinovi sa stala osudnou jazda na motorke. Vodič kamióna ho mal ohrozovať a z miesta nehody ušiel. Ako kouč a lektor vyškolil 50-tisíc ľudí a odkonzultoval hlavne v Česku viac než 4 500 firiem.

Martin navštevoval strednú školu v Banskej Bystrici. Vzdelanie získal na Strednej priemyselnej škole Jozefa Murgaša. Neskôr študoval na Univerzite Mateja Bela opäť v Banskej Bystrici. Hoci sa vzdelával na Slovensku, cesty života ho zaviali až do Prahy.

Martin bol obchodník a snažil sa radiť aj iným, ako sa stať úspešným. Už v mladom veku zistil, že obchod je hra a ak človek pozná pravidlá, know-how a má chuť sa učiť, môže vybudovať úspešný biznis, uvádzal na svojej stránke.

V roku 1999 mal už tri firmy a rozhodol sa preto pomôcť aj iným. V roku 2011 si kúpil licenciu Hubbard College of Administration Brno a založil firmu v Brne. Cieľom firmy bolo pomôcť ostatným rozbehnúť podnikanie.

Martin zomrel tragicky na motorke

Smrť si Martina našla v pondelok 8. apríla počas jazdy na motorke. Na diaľnici D1 v Prahe v podvečerných hodinách smerom na Brno sa mal zraziť s kamiónom. Prvú pomoc sa mu snažili poskytnúť najprv svedkovia nehody, a následne hasiči. „Bohužiaľ muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, a aj napriek snahe záchranárov a dlhotrvajúcu resuscitáciu na mieste zomrel,“ povedala hovorkyňa záchranárov Monika Nováková, ako uvádza portál Novinky.cz.

Okolnosti nehody sú zarážajúce

Podľa prvotných informácií mal totiž vodič kamióna Martina pri jazde ohroziť a ten havaroval. Kamionista mal pokračovať ďalej v jazde a z miesta nehody odísť.

Polícia prípad vyšetruje a žiada o poskytnutie video záznamov z kamier. “Prosíme vodičov, ktorí okolo nehody prechádzali, o poskytnutie záznamov z palubných kamier,“ uviedla česká polícia.

Martin bude chýbať mnohým

O Martinovom nečakanom odchode na večnosť informovali jeho kamaráti. “Dnes ma zasiahla smutná správa. Môj kamarát havaroval na motorke a už nie je medzi nami,” napísal zronený kamarát. Zaskočený ostal aj Ivan, pre ktorého bol inšpiráciou. “Toto nemyslíš vážne. Osobne sme sa poznali. Pozeral som jeho motivačné videá,” napísal šokovane.

Zronená ostala aj jeho blízka priateľka. “Veľmi dlho som neplakala, ale dnes už niekoľkokrát. Čakala by som všetko, ale že práve Ty ma takto rozplačeš, som teda fakt nečakala. Ty, čo si ma stále rozosmieval. To si teda spolu ešte vybavíme. Maťo, ďakujem Ti, za naše hodinové prechádzky po Prahe, Tvoj nadhľad, neustálu podporu, za Tvoje bytie. Legenda hovorí že každý je nahraditeľný ale nesúhlasím. Preto je to asi len legenda, ktorá sa hovorí,” napísala dojemne.