Regióny Banská Bystrica

Okrem mechanizmov sa zasnežené chodníky v meste dočisťujú aj ručne

Ilustračné. Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj

BANSKÁ BYSTRICA – Prvá skutočná snehová nádielka tejto zimy v Banskej Bystrici naplno zamestnáva v utorok obe spoločnosti, ktoré zabezpečujú zimnú údržbu na cestách a chodníkoch v meste pod Urpínom. Ako na sociálnej sieti informovala samospráva, pracovníci firmy MIS, ktorí sa starajú o údržbu ciest, boli v teréne už od polnoci. Zabezpečili zjazdnosť hlavných ťahov a pokračovali v úprave vnútroblokových komunikácií.

Spoločnosť Begbie sa od skorých ranných hodín postarala o zjazdnosť chodníkov, prioritne v okolí zdravotníckych zariadení, škôlok a škôl. Okrem mechanizmov má v teréne aj 25 ľudí, ktorí chodníky ručne dočisťujú a posýpajú.

Banskobystrická regionálna správa ciest, ktorá má na starosti cesty druhej a tretej triedy v Banskobystrickom samosprávnom kraji, ale i horské priechody patriace pod Slovenskú správu ciest, na sociálnej sieti a svojej webovej stránke pravidelne, niekoľkokrát za deň informuje o stave komunikácií v kraji a ich aktuálnej zjazdnosti. Zverejňuje kamerové zábery z horských priechodov Donovaly, Šturec, Čertovica, Kremnické Bane, horských sediel či ciest v niektorých obciach, aby sa vodiči vedeli pred cestou pripraviť a jazdili bezpečne.