Regióny Banská Bystrica Brezno Top

OTRASNÝ prípad: Rozstrieľaného psa v kaluži krvi našli v poslednej chvíli

Zdroj: FB / Útulok Tuláčik

BREZNO – Neľudské zaobchádzanie so živým stvorením. O otrasnom prípade dnes informoval na sociálnej sieti Facebook útulok Tuláčik. Všetko začalo, keď dostali hlásenie o zúboženom psíkovi v rómskej osade. Hoci sa najskôr zdalo, že jeho zlý stav majú na svedomí ďalšie psy, realita je úplne iná.

 

Všetko to začalo správou, ako mnoho krát predtým. Bolo to o zúboženom psíkovi v rómskej osade. Záchrancovia z útulku hneď vyrazili na miesto. To, čo tam našli, by otriaslo vari každým. „Ubolený psík nehybne ležal s množstvom rán, plakal od bolesti, veľmi krvácal a bojoval o život,” opísali hrozný pohľad, ktorý sa im naskytol.

Psa okamžite previezli na veterinárnu kliniku, kde okrem hryzancov od iných psov a starých zranení, mu v tele našli aj niekoľko brokov. Jednoducho – pes bol dostrieľaný. „Psíček musel dlhodobo zažívať peklo a obrovské bolesti, má množstvo starých zranení, má polámané päty, staré rany, na ktorých sa už začala tvoriť nekróza,“ uviedli.

Pes je aktuálne v kritickom stave na klinike. Okrem zranení je tiež dehydratovaný a má zlé krvné výsledky. Broky, ktoré má v tele, sa okrem toho budú musieť vybrať. „Psík bojuje o život, otázne je, či sa podarí zachrániť jeho zadné labky, ktoré sú v katastrofálnom stave,” informovali.

“Čaká ho dlhý pobyt na klinike, vyšetrenia, budeme silno veriť, že zabojuje a podarí sa nám zachrániť ho. Situáciu sa budeme snažiť riešiť a človeka zodpovedného za stav psíka dopátrať,“ tvrdia. Ľudí prosia o akúkoľvek finančnú pomoc na úhradu veterinárnych nákladov, ktoré budú v tomto prípade obrovské, no stoja za záchranu psieho života. K statusu priložili aj číslo účtu.

 

Galéria
Zdroj: FB / Útulok Tuláčik
Zdroj: FB / Útulok Tuláčik
Zdroj: FB / Útulok Tuláčik
Zdroj: FB / Útulok Tuláčik
Zdroj: FB / Útulok Tuláčik
Zdroj: FB / Útulok Tuláčik
navigate_before
navigate_next