Regióny Banská Bystrica Zvolen

Po dospelých sa očkujú aj deti. Je oň záujem?

Ilustračná fotografia. Zdroj: TASR / AP

ZVOLEN – Veľkokapacitné očkovacie centrum vo Zvolene, ktoré sa nachádza v budove Doprastavu, zaočkovalo tento týždeň už aj deti. Prvé očkovanie vo vekovej skupine od 12 do 16 rokov využili rodičia so stovkami detí.

 

Ako uviedla riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá, očkovalo sa vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/Biontech. Zdravotnícky personál Nemocnice Agel Zvolen podal vakcínu proti ochoreniu COVID-19 len za prvý deň 450 deťom. „Naša nemocnica sa teší zo záujmu rodičov o očkovanie detí. Nízka zaočkovanosť občanov regiónu nás spolu s informáciami o blížiacej sa tretej vlne, ktorá má byť výrazne infekčnejšia, dosť znepokojuje. Preto naďalej ponúkame svoje kapacity všetkým záujemcom o podanie vakcíny, súčasne však rešpektujeme dobrovoľnosť tohoto rozhodnutia,“ pripomenula Veselá.

Na budúci týždeň sa budú vo veľkokapacitnom očkovacom centre opäť očkovať deti, a to v utorok od 8.00 h do 14.00 h. Možnosť zaregistrovať sa na očkovanie je prostredníctvom webovej stránky: https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia. Zvolenské veľkokapacitné očkovacie centrum zaočkovalo od marca takmer 27 000 ľudí.