Regióny Banská Bystrica

Počas vianočnej služby ošetrili viac ľudí ako na Silvestra a Nový rok

zdravotné sestry, nemocnica, covid, Poprad
Na snímke zdratovníèky pri presune pacienta v Nemocnici Poprad. Poprad, 20. novembra 2021. FOTO TASR - Michal Svítok

VEĽKÝ KRTÍŠ – Počas vianočnej služby na urgentnom príjme vo Veľkom Krtíši v porovnaní so silvestrovskou a novoročnou ošetrili zdravotníci viac pacientov. Počas vianočných sviatkov to bolo 40 ľudí, na Silvestra (31. 12.) a Nový rok (1. 1.) ich bolo spolu 14. V stredu potvrdila riaditeľka Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Veľký Krtíš Marcela Dekrétová.

 

Pripomenula, že na Silvestra na urgentnom príjme ošetrili osem ľudí, z toho jedno dieťa so zvýšenou teplotou. Chirurgická ústavná pohotovostná služba mala na starosti 19 ľudí s úrazmi. Riaditeľka dodala, že aj na Nový rok urgentní zdravotníci zo šiestich ľudí ošetrili dve deti s teplotami. Problémami boli ďalej vertigo, vysoký krvný tlak a aj pľúcny edém. Na chirurgiu s úrazmi prišlo podľa Dekrétovej 12 pacientov.

Ako informovala, vo Veľkom Krtíši ošetrila cez Vianoce ďalších 40 pacientov aj chirurgická pohotovosť. Dodala, že Vianoce boli v porovnaní s tými v roku 2021 približne rovnaké, na Štedrý večer v roku 2022 však zdravotníci riešili aj otravu liekmi. Najčastejšie diagnózy boli podľa riaditeľky respiračné ochorenia a zlyhanie srdca. Konštatovala, že zahraničných pacientov počas Vianoc na veľkokrtíšskom urgentnom príjme nemali. Podľa nej však cez vianočné sviatky hospitalizovali 14 detí na pediatrickom oddelení.