Regióny Bratislava Pezinok Banská Bystrica Košice Nitra Prešov Trenčín Trnava Žilina

POČASIE NA DNES: Bude sychravo a hmlisto. Na mnohých miestach dážď so snehom

SLOVENKO – Dnes bude zamračené, postupne na mnohých miestach dážď so snehom.

 

Počasie v našej oblasti ovplyvňuje frontálne rozhranie spojené s prehlbujúcou sa tlakovou nížou, ktorej stred sa bude presúvať z jadranskej oblasti nad Poľsko, informuje Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej webovej stránke.

Dnes bude prevažne zamračené a postupne na mnohých miestach dážď alebo prehánky. Od vyšších polôh, v západnej polovici neskôr od stredných polôh, sneženie. Na Záhorí neskôr aj v nižších polohách dážď so snehom alebo sneženie. Ojedinele sa bude tvoriť poľadovica.

Mapa počasia. Zdroj: SHMÚ

Najvyššia denná teplota dosiahne 3 až 8 stupňov Celzia, na Zemplíne bude aj teplejšie. Naopak, na Záhorí je možné očakávať nižšie teploty, a to od 1 do 3 stupňov Celzia. Na horách vo výške 1500 m bude okolo nuly.

Fúkať bude slabý, na juhozápade a postupne aj inde juhovýchodný až južný vietor, ktorý sa neskôr na západe zmení na severozápadný s rýchlosťou 3 až 7 m/s (10 až 25 km/h). Na horách nad pásmom lesa búrlivý vietor až víchrica.

Meteorológovia predpokladajú, že dnes môže spadnúť do 10 mm zrážok, prípadne do 3 cm snehu, od výšky 1000 m až do 10 cm snehu.