Regióny Banská Bystrica

Pod vianočným stromčekom si deti našli 248 kníh od štedrých darcov

Ilustračné foto. Zdroj: Pixabay

BANSKÁ BYSTRICA – Komunitná nadácia Zdravé mesto aj tento rok zrealizovala v banskobystrickom kníhkupectve predvianočný projekt Daruj knihu deťom, vďaka ktorému si deti zo sociálne odkázaných, mnohopočetných a rodín v ťažkej životnej situácii našli pod vianočným stromčekom 248 kníh. Štedrí ľudia im ich kúpili v celkovej cene viac ako 2500 eur. Informovala o tom Beata Hirt z nadácie.

“Osemnásty ročník nášho projektu dopadol nad očakávania. V spolupráci s ôsmimi mimovládnymi neziskovými organizáciami sme zozbierali informácie o deťoch, ktoré túžia po knižke, ale z rôznych dôvodov im ju nemá kto kúpiť. Organizácie vyzbierali rekordne veľa knižných prianí, a preto sme mali obavu, či sa nám podarí predať všetky označené knižky, ktoré mohli dobrosrdeční ľudia kúpiť od 6. decembra. Napokon sa všetko skvele podarilo,” priblížila koordinátorka projektu Ida Adolfová.

Kníhkupcom pomohli aj dobrovoľníci z Univerzity Mateja Bela, ktorí pomohli s vytvorením nového vizuálu i s označovaním a balením knižiek. Od roku 2004 do 2023 sa pomocou tohto projektu podarilo darovať už 1973 kníh.