Regióny Banská Bystrica Žiar nad Hronom

Porušovanie pandemických opatrení pokutuje v Žiari nad Hronom aj mestská polícia

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

ŽIAR NAD HRONOM – V Žiari nad Hronom na dodržiavanie protipandemických opatrení dohliadajú i príslušníci mestskej polície (MsP), ktorí v uplynulých týždňoch pre vážnosť situácie v okrese začali pristupovať aj k ukladaniu pokút. Mestu aktuálne pre nový koronavírus chýba štvrtina príslušníkov MsP. Pre TASR to potvrdil náčelník mestských policajtov Róbert Šiška.

 

 „Protipandemické opatrenia sa snažíme kontrolovať rovnako ako štátna polícia,“ uviedol Šiška. Dodal, že pre nepriaznivú epidemickú situáciu v okrese sú tieto kontroly aktuálne prioritou aj na úkor iných činností. „V minulosti sme išli skôr cestou upozornenia a dohovárania, v tejto dobe sme však pristúpili aj k pokutám,“ potvrdil Šiška s tým, že MsP to umožňuje novela zákona prijatá v roku 2020.

Žiarska mestská polícia sa zameriava najmä na kontrolu nosenia rúšok, kontrolu výnimiek zo zákazu vychádzania a na základe podnetov z regionálneho úradu verejného zdravotníctva kontroluje i dodržiavanie povinnej karantény. „Prijímame aj podnety o prevádzke rôznych pohostinských zariadení, ktoré následne overujeme,“ uviedol Šiška. Podľa náčelníka MsP je v súčasnej pandemickej situácii mimoriadne zložité personálne zabezpečiť nepretržitú službu polície. „V domácej karanténe máme päť ľudí, jeden z nich má ťažký priebeh ochorenia COVID-19,“ potvrdil Šiška s tým, že výpadok zamestnancov predstavuje približne štvrtinu príslušníkov MsP.