Regióny Banská Bystrica Top

POZOR Odborníci upozorňujú na tlačenku v predaji! Je v nej zložka, ktorá tam nemá čo robiť

pozor
Odbrorníci upozorňujú na sťahovanie tlačenky z obchodov. Zdroj: svps.sk

BRATISLAVA – Odborníci zo Štátnej veterinárnej a potravinovej správy upozorňujú na sťahovanie nevyhovujúceho produktu. Podľa analýzy sa v ňom nachádzala zložka, ktorá v zložení nebola uvedená.

 

Na pultoch obchodov ju už nenájdete. Odborníci totiž rozhodli, že pristúpia k sťahovaniu bežne dostupnej tlačenky. Konkrétne ide o, “„Vidiecka tlačenka“, šarža 09.03.2022, DS 30.3.2022, dodávateľ MADEX INVEST s.r.o., Závodná 268, 027 43 Nižná, výrobca Produkcja Wedlin, Skup i Sprzedaz konserw Stanislaw Cichanski, 34-733 Mszana Gorna 205, Poľsko,” informujú pracovníci Štátnej veterinárnej a potravinovej správy na ich webe.

Tento produkt si mohli zakúpiť zákazníci v predajni mäsa a mäsových výrobkov na Bystrickej ceste v Ružomberku. Regionálny úrad veterinárnej a potravinovej správy Liptovský Mikuláš však v tomto zariadení vykonali kontrolu a odobrali vzorku, ktorú podrobili bližšej analýze.

Odbrorníci upozorňujú na sťahovanie tlačenky z obchodov
Odborníci upozorňujú na sťahovanie tlačenky z obchodov. Zdroj: svps.sk

“V analyzovanej vzorke bola metódou ELISA zistená prítomnosť sójového proteínu v množstve 25 mg/kg, ktorý nebol uvedený v zložení výrobku,” poznamenali odborníci. Výrobok tak začali sťahovať a momentálne sa na trhu nenachádza.