Regióny Banská Bystrica Zvolen Top

PREHOVORIL STRELEC, ktorý na ihrisku ZRANIL 15-ročného Maťa: Takmer prišiel o sluch! ŠOKUJÚCE vysvetlenie, prečo strieľal

Ilustračné foto. Zdroj: Adobe Firefly (AI)

ZVOLEN – Obrovská dráma sa odohrala v meste Zvolen na sídlisku Sekier. Muž so vzduchovkou strieľal z okna bytovky, pričom zasiahol jedného z chlapcov. Teraz strelec prvýkrát prehovoril o tom, prečo takto neuvážene konal a ohrozil životy viacerých detí.

Incident sa odohral v sobotu 18. mája, približne o pol ôsmej večer. Mateja (15), ktorý sa s kamarátmi hral na futbalovom ihrisku vo Zvolene, z ničoho nič zasiahol do ucha brok vystrelený zo vzduchovky. „S kamarátmi sme si kopali na bránu. Boli sme tam asi pol hodiny, keď som kopol do lopty a zastal som. Zrazu som cítil, ako ma niečo trafilo do ucha. Najprv som si myslel, že niekto do mňa hodil kameň. Kamarát Lukáš sa mi pozrel do ucha a videl v ňom náboj, tak sme rýchlo išli za mojimi rodičmi. Tí kontaktovali políciu“ opísal desivé momenty pre Nový Čas deviatak základnej školy.

Prečo a odkiaľ strieľal? Dve verzie

Chlapec išiel následne vypovedať na policajnú stanicu. Dodáva, že jeho kamarát videl, ako strelec zatvára dvere na balkóne. Ako sa ukázalo, strelcom mal byť Ondrej (46), ktorý, podľa jeho slov, z gauča pálil na šnúru na balkóne. O hrajúcich sa deťoch vraj nič nevedel.

Matejovi, s ktorým sa stretol na policajnej stanici však vraj tvrdil niečo iné. „Povedal mi len, že to nechcel. Tvrdil, že strieľal na šišky na strome a že ma trafil omylom. Neverím tomu, lebo tam žiadne stromy nie sú,“ prezradil deviatak.

Pre denník Nový Čas však Ondrej, ktorý strieľal zo vzduchovky, uviedol, že pálil na balkónovú šnúru. „Strieľal som z gauča na šnúru na balkóne. Ani by mi nenapadlo, že by som vôbec dakoho trafil. Je mi nesmierne ľúto, že som zranil dieťa. Sám mám predsa syna,“ povedal muž. Dodal, že to, čo sa stalo, zistil, až keď k nemu prišla polícia.

Polícia potvrdila, že prípad vyšetruje, a začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví.