Regióny Banská Bystrica

Pri Hrone dočasne zrušia zastávku: Uzavrú i podchod pod cestou I/66

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

BANSKÁ BYSTRICA – Pre pokračujúcu výstavbu protipovodňovej ochrany dôjde od pondelka (26. 7.) v Banskej Bystrici k viacerým obmedzeniam dopravy a pohybu peších v blízkosti rieky Hron v centre mesta. Plánované je zúženie jazdných pruhov, dočasné zrušenie zastávky i uzavretie podchodu pod cestou I/66. TASR o tom informoval hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) Marián Bocák.

 

Z dôvodu výstavby oporného múru promenádneho chodníka dôjde k uzatvoreniu vonkajšieho, priameho jazdného pruhu odbočovacieho doprava na križovatke ciest I/66 a II/591. Zníženie počtu jazdných pruhov potrvá do 1. septembra.

Obmedzenia sa dotknú i cestujúcich v hromadnej doprave a peších. Pre obnovu prístrešku nad schodiskom podchodu pod cestou I/66, medzi Štefánikovým nábrežím a Kapitulskou ulicou a výstavbu nábrežného múru, bude totiž potrebné dočasne uzavrieť podchod aj autobusovú zastávku Štefánikovo nábrežie. Uzavretý bude tiež chodník od križovatky 9. mája po autobusovú zastávku a chodníky ponad Hron na ulici 9. mája. Kým podchod pod Kapitulskou ulicou bude úplne uzavretý do 1. septembra a neskôr čiastočne do 30. septembra, autobusová zastávka Štefánikovo nábrežie bude zrušená do 30. novembra.

„Ako náhradné trasy pre občanov budú slúžiť chodníky na ulici Hronské predmestie a ulici Bellušova vedúce k lávke ponad rieku Hron pri zimnom štadióne a chodníky ulíc Hronské predmestie a Pod Urpínom k mostu nad riekou Hron pri malej železničnej stanici,“ uviedol Bocák.

Ako informovala hovorkyňa mesta Banská Bystrica Zdenka Marhefková, uzavretie podchodu pod cestou I/66 bude využité aj na jeho obhliadku a zistenie príčiny jeho vytápania počas silných dažďov. Doplnila tiež, že v stredu (21. 7.) bude v čase od 10.00 do 15.00 h pre peších z dôvodu vykonávania diagnostiky uzavretý most ponad rieku Hron nachádzajúci sa pri Železničnej stanici – mesto. „Obchádzka pre peších bude možná po ulici Pod Urpínom a po moste od ulice 9. mája smerom ku Kapitulskej ulici,“ informovala hovorkyňa.