Regióny Banská Bystrica Zvolen

Pri zvolenskej Európe majú vyrásť dva obytné domy. Z obchodného centra ukroja aj parkovacie miesta

Zdroj: zveuropa.sk

BANSKÁ BYSTRICA – V centre Zvolena pri Europa Shopping Center plánuje jeho prevádzkovateľ bratislavská spoločnosť Amarila s.r.o. postaviť dva bytové domy. Ako vyplýva zo zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), predpokladané náklady na výstavbu sú 4 milióny eur bez DPH. Obytné budovy chce investor vybudovať na časti parkoviska obchodného centra s orientáciou kolmo na Kubániho ulicu.

V domoch má byť spolu 106 bytov, z ktorých bude 84 menších s rozlohou do 60 metrov štvorcových a 22 väčších s plochou do 90 metrov štvorcových. V bytovom dome A má byť 64 bytov s uvažovaným počtom 117 obyvateľov a v druhom dome B má 78 ľudí žiť v 42 bytoch.

Pre obytný komplex je celkovo navrhnutých 156 parkovacích miest, z ktorých je 98 vonkajších a 58 garážových miest umiestnených pod oboma objektmi v podzemí. Na zvyšnej časti parkoviska má ostať zachovaných 169 parkovacích miest pre obchodné centrum, pričom toto má aj 141 parkovacích miest v suteréne objektu. „V súčte bude slúžiť pre Europa Shopping Center Zvolen 310 parkovacích miest, pričom potreba pre objekt je 291 parkovacích miest,“ uvádza sa v zámere.

Medzi obytnými budovami vznikne oddychová zóna parku s plochou pre umiestnenie detského ihriska. Podľa zámeru sú tu v rámci rozboru predpoklady pre rozvoj s prepojením na oddychové zóny mesta – nábrežie rieky Hron ako i samotné centrum mesta. Výstavbu bytových domov na Kubániho ulici vo Zvolene chce spoločnosť začať v druhom štvrťroku 2020 a trvať by mala približne jeden rok.